Dodano: 2019-06-01, Ogłoszenia Duszpasterskie na niedzielę 2.06.2019 r.

Niedziela 7 Wielkanocna, Wniebowst. Pańskie - 2 czerwca 2019

1. 1.     W dzisiejszą niedzielę w uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego obchodzimy XII Święto Dziękczynienia. Na Mszach św. jest czytany list pasterski Księdza Kardynała Kazimierza Nycza, a po Mszach św. przedstawiciele rad parafialnych przeprowadzą zbiórkę do puszek na kontynuację budowy świątyni Opatrzności Bożej. „Bóg zapłać” za ofiary osobom za przeprowadzenie zbiórki. W tym miesiącu nie będzie zbiórki na REMONT.
  2. 2.     Od pierwszego czerwca w kościołach odprawiają się nabożeństwa czerwcowe - odmawiamy lub śpiewamy Litanię do Najśw. Serca Pana Jezusa. W naszym kościele odprawiać się będą po wieczornej Mszy św.
  3. 3.     W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź dzieci w piątek od godz. 15.00 - 16.30. O godz. 16.30 Msza św. na którą zapraszamy szczególnie dzieci. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi Żywy Różaniec. Spowiedź dla starszych i młodzieży od godz. 17.30 - 18.15.
  4. Odwiedziny chorych: W piątek od godziny 8.00 ks. proboszcz odwiedzi wszystkich chorych przed odejściem na emeryturę.
  5. W przyszłą niedzielę Kościół będzie obchodzić uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która zakończy OKRES WIELKANOCNY.
  6. Przez cały tydzień przygotowujemy się na uroczystość Zesłania Ducha  Świętego uczestnicząc we mszy św. i specjalnych modlitwach.
  7. W Wigilię Zesłania Ducha Świętego w sobotę o godz. 18.00 Msza św. nabożeństwo czerwcowe, będziemy czuwać na modlitwie oczekując obiecanego Ducha Świętego.
  8. Niedziela ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO kończy okres Wielkanocny.
  9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca Kobiet.
  10. Także w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na KUL, WT UAM i szkoły katolickie. Prosimy członkinie i członków Żywego Różańca o przeprowadzenie zbiórki.
  11. Polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki z książeczką modlitw na każdy dzień czerwca., Mały Przewodnik na czerwiec, Miłujcie się, Nasza Arka, Misyjne Drogi.