Dodano: 2019-05-18, Ogłoszenia Duszpasterskie na niedzielę 19.05.2019 r

Niedziela 5 Wielkanona - 19 maja 2019 r

1. 1.     Na zakończenie  tygodnia  modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego w dzisiejszą niedzielę po Mszach świętych przed kościołem zbiórka na utrzymanie naszego Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu. „Bóg zapłać” za składane ofiary na kształcenie kleryków - przyszłych kapłanów.
  2. 2.     W dzisiejszą niedzielę 19 maja na Mszy św. o godz. 10.00, 18 dzieci przystąpi do pierwszej Komunii św. dzieci ustawią się przed kościołem o godz. 9.50 i po powitaniu przez kapłana wprowadzimy dzieci go kościoła. Ławki w kościele są zarezerwowane dla rodziców i chrzestnych.
  3. 3.     Msze św. w niedzielę odprawiają się w godzinach jak zwykle: 8.00,10.00 - pierwsza Komunia św.,  11.30 i 17.00.
  4. 4.     We wtorek na Msze św. o godz. 18.00 - zapraszamy dzieci, które przeżywają pierwszą rocznicę Pierwszej Komunii św.
  5. 5.     W najbliższym „Białym Tygodniu” dzieci będą uczestniczyły we Mszy św. i modliły się w poszczególnych intencjach. W poniedziałek, wtorek i środę o godz. 16.00, w czwartek i piątek o godz. 18.00.
  6. 6.     W poniedziałek, wtorek i środę nie będzie Mszy św. o godz. 7.00, tylko o godz. 16.00 i 18.00.
  7. 7.     W środę przypada liturgiczne wspomnienie św. Rity. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę przy jej relikwiach 22 maja o godz. 18.00. Jej wstawiennictwu będziemy polecać nasze sprawy i intencje, szczególnie będziemy pamiętać o naszych drogich Mamach. Będziemy też prosić o dobre przygotowanie się do przeżycia peregrynacji Matki Bożej w Jej Jasnogórskim wizerunku w naszej diecezji i parafii. W tym wyjątkowym dniu wspomnienia św. Rity będzie jak zwykle możliwość ucałowania jej relikwii oraz błogosławieństwo olejem św. Rity.
  8. 8.     Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Trzeci ołtarz przygotowują PARAFIANIE. W tym roku prosimy Parafian zamieszkałych za torami: ulice Piaskowa, Słoneczna, Sportowa, Rakoniewice Wieś, „Winnica”. Zebranie w najbliższą środę o godz. 19.00.
  9. 9.     26 maja od 15.00 - Festyn Parafialny. Prosimy parafian o pomoc w organizacji, tzn. można przynosić  fanty, które będą później losowane. Niech to będą rzeczy dobre, nowe, wartościowe, a nie takie których chcemy się pozbyć i używane. Można je przynosić do salki lub Biura parafialnego.  Program Festynu wisi w gablocie.
  10. Polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik, Miłujcie się, Nasza Arka, Misyjne Drogi.

„Biały Tydzień”

Poniedziałek - godz. 16.00 - dzień wdzięczności Panu Bogu

Wtorek           - godz. 16.00 - dzień wdzięczności rodzicom, Modlimy się za rodzicó

chrzestnym, babcie i dziadków