Dodano: 2019-05-12, Ogłoszenia Duszpasterskie na niedzielę 12.05.2019 r.

Niedziela 4 Wielkanona - 12 maja 2019 r

1. 1.     Dzisiejsza niedziela - Światowy Dzień Modlitw o Powołania - rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego, po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca  Mężczyzn. W przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórka przed kościołem na utrzymanie naszego Arcybiskupiego Seminarium Duchownego w Poznaniu.
  2. 2.     „Bóg zapłać” za ofiary na REMONT z ubiegłej niedzieli w sumie 2831,51 zł.
  3. 3.     Nabożeństwa majowe odprawiają się w dni powszednie o godz. 18.00, w niedzielę o godz. 17.00, po nabożeństwie Msza św.
  4. 4.     W tym tygodniu: wtorek 14 maja, św. Macieja ap. , w czwartek 16 maja. św. Andrzeja Boboli pr. i m. patrona Polski
  5. 5.     We wtorek 14.05 (drugi wtorek miesiąca) po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich.
  6. 6.     Spotkanie Rady Duszpasterskiej w poniedziałek 13 maja  o godz. 19.00.
  7. 7.     W przyszłą niedzielę 19 maja 18 dzieci przystąpi do pierwszej Komunii św. na Mszy św. o godz. 10.00. Dzieci ustawią się przed kościołem o godz. 9.50. Po powitaniu przez kapłana wprowadzimy dzieci do kościoła. Ławki w kościele są zarezerwowane dla rodziców i chrzestnych.
  8. 8.     Pierwsza próba dzieci przed I Komunią św. w kościele we wtorek o godz. 16.00, próba generalna w piątek o godz. 16.00.
  9. 9.     W tym roku tylko 18 dzieci przystąpi do pierwszej Komunii św. dlatego Msza św. po uroczystości I Komunii odprawi się o godz. 11.30 (bez zmian).
  10. 10.  Spowiedź dzieci w sobotę o godz. 9.00. Okazja do spowiedzi dla rodziców i rodzin codziennie przed Mszą św., oraz w piątek od godz. 17.00.
  11. 11.   26 maja od 15.00 - Festyn Parafialny. Prosimy parafian o pomoc w organizacji, tzn. można przynosić  fanty, które będą później losowane. Niech to będą rzeczy dobre, nowe, wartościowe, a nie takie których chcemy się pozbyć i używane. Można je przynosić do salki lub Biura parafialnego w przyszłym tygodniu.
  12. Polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik, Miłujcie się, Nasza Arka, Misyjne Drogi.
  13.  W sobotę 18 maja nasza Archidiecezja powita Matkę Bożą w znaku Ikony Jasnogórskiej. Uroczystość powitania Matki Bożej odbędzie się w Poznaniu przed kościołem pw. Nawiedzenia NMP. Od godz. 10.00 na placu przed kościołem trwać będzie czuwanie modlitewne i muzyczne.O godz. 12.00 przez 3 minuty będą biły dzwony kościołów w całej Archidiecezji Poznańskiej, następnie rozpocznie się wprowadzenie Ikoiny Matki Bożej na plac, powitanie i uroczysta Eucharystia.
  14. W poniedziałek firma, która malowała kościół przybędzie posprzątać kościół, także odnowi uszkodzone ściany szczególnie obkopane przez buty filary przy posadzce. Bardzo prosimy o dbanie naszego kościoła.

Pogrzeb byłego proboszcza w Kaszczorze i kustosza sanktuarium Matki Bożej we Wieleniu ks. Prałata Władysława Płuciennika odbędzie

się: we wtorek o godz. 19.00 wprowadzenie do kościoła we Wieleniu, a w środę Msza pogrzebowa we Wieleniu a pogrzeb na cmentarzu w

Kaszczorze.  Wieczny odpoczynek …