Dodano: 2019-04-27, Ogłoszenia Duszpasterskie na niedzielę 28.04.2019

Niedziela 2 Wielkanona Miłosierdzia Bożego - 28 kwietnia 2019 r

1. W dzisiejszą niedzielę 2 Wielkanocy obchodzimy uroczystość MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Przed kościołem zbiórka na Caritas Archidiecezjalną. „Bóg zapłać” za ofiary składane do puszek na Caritas Archidiecezjalną. Dziękujemy Członkom Paraf. Zespołu Caritas, także wolontariuszom                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        za przeprowadzenie zbiórki. Zapraszamy na godz. 14.45  na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Suma odpustowa ku czci Miłosierdzia Bożego we  Wroniawach odprawi się o godz. 15.00.
  2. 2.     W poniedziałek święto liturgiczne św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy, także Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.
  3. 3.     We wtorek 30 kwietnia będziemy obchodzili uroczystość św. Wojciecha bp i m. patrona Polski (23 kwietnia była oktawa wielkanocna, która nie przyjmuje innych świąt)
  4. 4.     W środę 1 maja wspomnienie liturgiczne św. Józefa Rzemieślnika, Msza św. rano o godz. 8.00, 1 maja rozpoczynają się nabożeństwa majowe. W naszym kościele nabożeństwa odprawiać się będą w dni powszednie o godz. 18.00, w niedzielę i święta o godz. 17.00, po nabożeństwie Msza św.
  5. 5.     W piątek 3 Maja będziemy obchodzili uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. odprawią się tak jak w niedzielę o godz. 8.00, 10.00, 11.30 i o godz. 17.00 nabożeństwo majowe i Msza św. O godz. 10.00 odprawi się Msza św. w intencji Ojczyzny. Intencja zamówiona przez Burmistrza i Radę Gminy Rakoniewic. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. 6.     3 maja przypada także  pierwszy piątek miesiąca, dlatego porządek świąteczny. Natomiast adoracja Najśw. Sakramentu będzie w pierwszy czwartek miesiąca od godz. 17.00 - 18.00.
  7. 7.     Spowiedzi będziemy słuchać w czwartek w czasie adoracji a w piątek przed mszami. Nie będzie O. Franciszkanina.
  8. 8.     Z powodu uroczystości 3 Maja odwiedziny chorych odbędą się w czwartek 2 maja: ks. wikariusz od godz. 8.30, ks. proboszcz od godz. 13.00, ( proszę zwrócić uwagę na zmianę godzin odwiedzin chorych)
  9. 9.     W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 8.30 nabożeństwo pierwszych sobót miesiąca do Niepokalanego Serca NMP i Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi za wszystkie zniewagi, którymi jest obrażana.
  10. 10.  Przyszłą Niedziela Biblijna rozpoczyna Tydzień Biblijny. Po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana tajemnic Żywego Różańca Kobiet. Przed kościołem zbiórka do puszek ba REMONT. W Obecnej chwili odnawiany jest dzwonek przy zakrystii, oraz ławka z prezbiterium.
  11.  Próby do bierzmowania we wtorek 30 kwietnia od godz. 18.00.
  12. Żywy Różaniec organizuje wyjazd na przedstawienie do Obry w sobotę 11 maja Wyjazd z Rynky o godz. 14,45. Chętni proszeni są o zgłoszenie się do p. Drzewieckiej.
  13. 13.  Bóg zapłać za ofiary na daninę diecezjalną.
  14. 14.  Polecamy prasę katolicką: Przewodnik Katolicki, Mały Przewodnik, Miłujcie się, Nasza Arka, Misyjne Drogi.